Akita Inu

Posted on September 10, 2009 | Category: Špicové

Akita Inu patří ke skupině špiců. Je to silné, atleticky stavěné plemeno, které dostalo své jméno podle provincie Akita, kde má zřejmě svůj původ. Na tomto japonském ostrově Honšů je používán jako policejní a strážní pes, ale dokáže být i dobrým domácím mazlíčkem.

Historie plemena Akita inu

Akita inu je jedním z největších japonských plemen špiců. Skoro tři století je beze změn. V minulosti byl výborným lovcem divočáků, jelenů a dokonce i medvědů. Hodně se také používal pro psí zápasy, které jsou už v Japonsku zakázány. Je opravdu velice oddaný svému pánovi. V Tokiu, v železniční stanici Shibuya je socha psa Hachiko, který devět let na stejném místě očekával svého mrtvého pána. Do USA se dostali po druhé světové válce s vojáky, kteří se vraceli z Japonska.

Povaha plemena Akita inu

Toto plemeno je snad nejvěrnější a nejoddanější vůbec. Je milým společníkem, snadno a rád se cvičí a nechybí mu síla a odvaha. Akita inu je v Japonsku vysoce ceněn. V roce 1931 byli vyhlášeni všichni psi tohoto plemene s titulem šampión za národní poklad.

Stavba těla plemena Akita inu

Tělo rasy Akita Inu je svalnaté, hrudník je hluboký a široký. Srst má hrubé a tuhé pesíky a měkkou a hustou podsadu. Zbarvení je přípustné v jakékoli barvě, pokud má jasně ohraničené odznaky. Velká, široká hlava má dobře vyznačený čelní sklon. Uši jsou vysoko vztyčené, trojúhelníkového tvaru a mají zaoblenou špičku. Hnědé oči mají oválný tvar.

» Filed Under Špicové

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku