Americký kokršpaněl

Posted on September 10, 2009 | Category: Retrieveři, Slídiči, Vodní psi

Americký kokršpaněl byl v minulosti využíván k lovu zvěře, v dnešní době je chován především v domácnostech jako mazlíček nebo kvůli výstavám. Své jméno dostal pravděpodobně podle zkráceného slova Woodcocker, které se dá volně přeložit jako schopný vyhánět z houštin sluky.

Historie plemena americký kokršpaněl

Roku 1880 byl do Ameriky dovezen anglický kokršpaněl. Nedlouho po té, křížením vznikalo nové plemeno, které bylo lépe přizpůsobeno americkým sportovním požadavkům. Obě plemena se od sebe čím dál víc odlišovala, a tak v roce 1940 byla oficiálně uznána jako samostatná. Nejpopulárnějším psem v Americe se stal po druhé světové válce, a později se začal šířit také v Evropě.

Povaha plemena americký kokršpaněl

Americký kokršpaněl je velmi inteligentní, jeho energickou povahu můžeme přičítat jeho lovecké minulosti. Je to silný a ochotný pes k práci, který se hodí jak pro lovecké účely, tak i pro domácnost. Vyžaduje mnoho pohybu a pravidelnou péči o srst.

Stavba těla plemena americký kokršpaněl

Hustá, hedvábná srst bývá mírně zvlněná. Na celém těle jsou nápadné prapory. Zbarvení je přípustné v mnoha barvách: černá, hnědá, červená, krémová, černá s pálením, hnědá s pálením, strakatá nebo tříbarevná. Krátké tělo je kompaktní a má hluboký hrudník. Hlava je zakulacená a má široký a hluboký černý nos. Oči jsou velké, tmavě oříškové nebo černé. Dlouhé uši jsou hustě osrstěné a nízko posazené.

» Filed Under Retrieveři, Slídiči, Vodní psi

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku