Anglický chrt (greyhound)

Posted on September 10, 2009 | Category: Chrti

Anglický chrt (greyhound nebo také grejhaund) je jedním z nejstarších plemen vůbec. Tito psi byli cvičeni především pro lov zvěře pomocí zraku. Greyhoundi jsou nejrychlejšími psy, mohou dosáhnout až 64 km/h. Jsou však i poměrně líní a líbí se jim život v domácnosti.

Přesnou kopií anglického chrta je miniaturní italský chrtík, který byl nejpopulárnější v 16. století.
Zkřížením egyptských psů a mastifů vznikl italský segugio. Byl oblíben především v době renesance.

Historie plemena anglický chrt

Anglický chrt (greyhound) pochází pravděpodobně ze Středního východu. Do Evropy se dostal na prvních obchodních lodích, v heraldice jsou nejzobrazovanějšími psy. Na krátkou vzdálenost dosahují neuvěřitelné rychlosti, a proto jsou úspěšnými lovci malé zvěře jako jsou například zajíci. Těchto schopností se využívá na závodech chrtů, kde pronásledují mechanického zajíce.

Povaha plemena anglický chrt

Greyhound je vhodný k dětem. Bývá velice citlivý, milující s dobrým chováním. Patří mezi nejlepší domácí mazlíčky a společníky, stejně tak jsou vhodní na výstavy. Odměnou za to vyžadují dostatek pohybu.

Stavba těla plemena anglický chrt

Přiléhavá a jemná srst je nejčastěji zbarvena do černé, bílé, červené, plavé, žíhané nebo hnědožluté. Hluboký hrudník poskytuje dostatek prostoru srdci. Má široké tělo a dlouhý přímý hřbet s dobře klenutými žebry. Dlouhá hlava je mezi očima široká, oči jsou oválného tvaru tmavé barvy. Malé, jemné uši jsou složené do záhybů.

» Filed Under Chrti

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku