Bedlingtonský teriér

Posted on September 29, 2009 | Category: Teriéři

Lidé často bedlingtonského teriéra nazývají ovečkou. I přes svůj vzhled není to žádný strašpytel. Je to tvrdý, vytrvalý pes, který vznikl křížením v hornické oblasti Velké Británie. Vznikl v Norhumberlandu pro hubení škodné, vyder a lišek. I když je často bedlingtonský teriér podceňovaný pro svůj vzhled a kudrnatou bílou srst, je dobrý bojovník se silnými čelistmi.

Historie plemena bedlingtonský teriér

Podle místa původu byl původně pojmenován jako Rothbury, měl těžké tělo a kratší nohy. Potom byl křížen s vipetem, Dandie Dinmont teriérem a pravděpodobně se psy podobné pudlovi až vznikl lehčí a rychlejší pes. Pro svou ostrost a odolnost, byl tento bedlingtonský teriér vyhledávaný pytláky a dlouho byl znám jako cikánský pes. Postupem času se z bedlingtonského psa stalo společenské plemeno a díky jeho stříhání a škubání srsti má zvláštní zjev. Roku 1875 byl v Anglii založen klub chovatelů bedlingtonů.

Povaha plemena bedlingtonský teriér

Bedlingtonský teriér je výborným společníkem do domácnosti. Po svých předcích však zdědil mírnou chuť začínat šarvátky s jinými psy.

Stavba těla plemena bedlingtonský teriér

Srst má hustou podsadu a na rozdíl od ostatních teriérů je velice hustá, ale ne hrubá a drsná. Barva je přípustná modrá, modrá s tříslovou, játrová, játrová s tříslovou, písková a písková s tříslovou. Barva očí vždy odpovídá barvě srsti. U tmavě zbarvených je světle modrá, u světle zbavených je spíše tmavá. Svalnaté tělo je elegantní a pružné s hlubokým hrudníkem a plochými žebry. Hlava je hruškovitého tvaru, lebka je úzká a nemá žádný čelní sklon. Oči jsou trojúhelníkového tvaru a jsou hluboko posazené. Na uších jsou hedvábné střapce.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku