Bladhaund

Posted on September 29, 2009 | Category: Barváři, Honiči

strong>Bladhaund patří mezi nejlepší stopařské psy. Jeho sláva pramení jak ze skutečných událostí, tak z románové kriminalistiky. Jeho jméno (blood = krev) vzniklo díky jeho výborné čichové schopnosti při hledaní zraněných osob, krvácející zvěře anebo díky jeho úzkému vztahu k „modré krvi“ šlechty.

Historie plemena bladhaund

Bladhaund je nejstarší honácké plemeno. Z tohoto plemena křížením vznikli ostatní plemena honících psů. O Bladhaundovi jsou zmínky již z 8. století z Belgie. Zde svatý Hubert (patron lovců) choval velkou smečku těchto psů. Později dostali i jeho jméno. Bylo to oblíbené plemeno francouzské šlechty a králů a Vilém Dobyvatel je roku 1066 dovezl do Anglie.

Povaha plemena bladhaund

Bladhaund má milou, společenskou povahu. Bývá spíše plachý a mírný. Pokud chytí stopu, není schopen sledovat cokoli jiného. Nevnímá dokonce ani svého pána. Jeho obrovské nadšení pro sledování stop ho proslavilo po celém světě. Pokud najde kořist, nepokusí se jí ublížit. Často se s ní pokouší dokonce spřátelit.

Stavba těla plemena bladhaund

Srst na hlavě je měkčí a jemnější než na zbytku těla, kde je kratší a hustější. Přípustné je zbarvení do černé s tříslovou barvou nebo játrové s tříslovou nebo červenou barvou. Občas se objeví bílé odznaky na hrudi, nohou a špičce ocasu.
Hlava bývá velká, dlouhá a zužuje se směrem k čenichu, kde jsou velké, otevřené nozdry. Oči jsou tmavohnědé nebo oříškové barvy a dlouhé uši jsou nízko posazené. Na čele se tvoří zřetelné vrásky.

» Filed Under Barváři, Honiči

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku