Border teriér

Posted on September 29, 2009 | Category: Teriéři

Border teriér vznikl křížením na hranicích Skotska a Anglie a možná kvůli tomu je neohrožený a nepřístupný. Na ochranu před nepříznivým počasím má hustou srst, která odolává i deštivému počasí. To mu pomohlo při pronásledování kořisti (nejčastěji lišky), když musel po několik dnů trávit venku, než se k ní nakonec v noře dostal.

Historie plemena border teriér

První zmínky o border teriérovi jsou ze 17. století. Mají stejné předky jako lakelandský teriér, Dandie Dinmont teriér, bedlingtonský teriér a dnes už vyhynulý, čistě bílý Redesdale teriér. V minulosti bylo toto plemeno často nazýváno jako Reedwater nebo Coquetdale Terrier. Později se jeho jméno ustálilo na border teriér. Klub chovatelů border teriérů vznikl v roce 1920.

Povaha plemena border teriér

Border teriér se řadí mezi společenská plemena, je velmi živý, milý a ke svému pánovi věrný. Potřebuje dostatek pohybu, hodí se jak do městského bytu, tak do domu na venkově. Pro svou vytrvalost a vitalitu prý dokáže udržet tempo s koněm. Při pronásledování kořisti se chová velice ostře, ale jinak je to opravdu milý společník.

Stavba těla plemena border teriér

Srst je velmi hrubá, drátovitá, hustá a na omak drsná. Přípustné je zbarvení do modrošedé, modré, červené nebo světlošedé, všechny mohou být i s tříslovou barvou a často se objevuje také trochu bílé barvy na hrudi. Dlouhé tělo je úzké a hluboké, bedra jsou pevná. Tvar hlavy je podobný tvaru hlavy vydry, lebka je široká a nos je krátký a černý. Dopředu překlopené uši jsou písmene V a jsou přitisknuté k lícím. Oči jsou tmavé.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku