Bostonský teriér

Posted on September 29, 2009 | Category: Teriéři

Bostonský teriér je jedním z několika málo plemen, které vznikly v USA. Toto plemeno je vhodné do domácnosti, je inteligentní a veselým a hravým společníkem pro každého pána. Je nenáročný na chov, je kurážný a často velice živý. Má dosti velkou hlavu, proto se většina bostonských teriérů rodí císařským řezem. Je to náročný a drahý lékařský zákrok, proto si ho můžou dovolit chovat jenom ti, co na to mají dostatek prostředků.

Historie plemena bostonský teriér

Bostonský teriér byl určen k psím zápasům. Tento druh sportu byl oblíbený v 19. století především v okolí Bostonu. Tehdejší teriéři byli chováni a kříženi převážně k tomuto účelu, proto mají většinou stejné předky a to buldoky a bulteriéry. Později se chov bostonského teriéra značně změnil a křížil se s francouzským buldočkem. V roce 1891 nebylo toto plemeno uznáno kvůli svému jménu. Americký klub chovatelů bulteriérů zamítl jméno Bull Terrier, a proto byl v roce 1893 založen klub The Boston Terrier Club of America, tedy bostonský klub chovatelů teriérů v Americe. Od těch dob až dodnes patří bostonští teriéři k nejoblíbenějším plemenům na výstavách, ale i v domácnostech. Rozšířili se i do zbytku světa, kde ale nejsou tak populární.

Povaha plemena bostonský teriér

Toto plemeno je dosti inteligentní, milé, ale dokáže být prudké. Je něžným psem pro svého pána a nedochoval si nic z agresivity svých předků. Mezi jeho předky patří například Hooper´s Judge, kříženec buldoka a anglického teriéra.

Stavba těla plemena bostonský teriér

Krátká srst, je hladká, lesklá a těsně přiléhá k tělu. Dává se přednost žíhanému zbarvení a bílým odznakům. Svalnaté, kompaktní tělo má hluboký hrudník a krátký, svažující hřbet. Hlava je dosti velká s poměrem k tělu, hranatá, má ploché temeno a krátký černý čenich. Uši jsou vztyčené, posazené do stran. Velké, kulaté oči mají být tmavé, posazené daleko od sebe.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku