Buldok

Posted on September 29, 2009 | Category: Knírači, Pinčové

Buldok se stal díky svému vzhledu a vlastnostem národním plemenem Velké Británie. I když tomu jeho vzhled nejspíš nenapovídá, je to mírumilovný, něžný a oddaný pes. Odvážně a zarputile bojoval i v býčích zápasech, které jsou dnes již zakázány. Buldok takřka ve všech případech útočí zepředu, nemá rád zákeřná napadení z boku.

Historie plemena buldok

Více než 600 let byl ve Velké Británii používán k zápasům s býky. Od roku 1835 je tento druh sportu v Anglii zakázán. Buldoci byli používáni pro tuto věc již od svého vzniku (asi 17. století). Jméno Bulldog anglicky znamená býčí pes. Původně měli ale delší nohy a byli o mnoho více útočnější než dnešní psi. V žilách buldoka koluje nejspíše krev mastifa, který se do Velké Británie dostal koncem 6. století před Kristem s Féničany.

Povaha plemena buldok

Buldok je milý, spolehlivý společník pro domácnost. Dnešní buldoci jsou o mnoho méně agresivní a útoční než byli v minulosti. Je vhodný k dětem, je odvážný a je výborným obranářem. Ve Velké Británii je řazen mezi užitková plemena, v USA a Austrálii ho řadí mezi plemena mimosportovní.

Stavba těla plemena buldok

Jemná, krátká srst těsně přiléhá k tělu a je hladká. Zbarvení je přípustné žíhané, červené, bílé, plavé. Někdy se může objevit tmavší maska na obličeji. Strakaté zbarvení taky není chybou. Odznaky bílé barvy mohou být u každé barvy. Mohutné tělo je dobře stavěné, úzké v bedrech. Záda má široká, hřbet krátký a hrudník je zaoblený a širší. Velká hlava je hranatá, má plné líce, které se bohatě zvrásňují. Uši jsou malé a tenké a jsou vysoko posazené. Oči mají tmavou barvu a také jsou od sebe daleko posazené.

» Filed Under Knírači, Pinčové

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku