Bulmastif

Posted on September 29, 2009 | Category: Knírači, Pinčové

Bulmastif se považuje za jedno z dekorativních plemen. Jeho plemeno vzniklo v Anglii v 19. století křížením buldoka a mastifa. Chovatelé tak chtěli získat psa, který má přednosti těchto dvou plemen. V dnešní době slouží u policie, ve vojsku, jako strážní pes, ale také je oblíbeným domácím mazlíčkem.

Historie plemena bulmastif

Bulmastif byl oblíbeným psem lesníků. Díky svým vlastnostem dokázal na povel vystopovat, dohnat a chytit pytláka, a přitom mu neublížit. V 19. století, kdy bylo často pytláctví nutným způsobem získání jídla, byl nepostradatelným průvodcem a ochráncem. Svoji odvahu a zuřivost získal po předcích buldoka, výborný čich a rychlost zase od mastifa. Bylo mu přezdíváno „noční pes lesníků“. Ve Velké Británii a USA je řazen mezi pracovní plemena. V Austrálii a jiných zemích mezi plemena užitková.

Povaha plemena bulmastif

Bulmastif byl dříve považován za útočného psa. V dnešní době je to oddaný pes s velkou dávkou energie. Je to veselý a klidný pes s milou povahou. Je velice nešťastný, když mu jeho pán nevěnuje dostatek pozornosti. Pokud je bez podmětů, dokáže prospat celý den.

Stavba těla plemena bulmastif

Hrubá, krátká srst dobře přiléhá k tělu. Zbarvení je přípustné v odstínech červené, žlutohnědé nebo žíhané. Bílý odznak smí být pouze na hrudi. Tělo je mohutné, dobře stavěné, hrudník je hluboký a široký, hřbet rovný a krátký. Hranatá hlava je dosti velká, má velký čelní sklon a široký nos. Tmavé oči jsou středně velké, a má mezi nimi výrazné vrásky. Malé uši jsou tmavší než zbytek těla. Jsou posazené daleko od sebe a jsou tvaru písmene V.

» Filed Under Knírači, Pinčové

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku