Čau čau

Posted on September 29, 2009 | Category: Špicové

Čau čau je dosti zvláštní pes. Jednou zvláštností je jeho modrý jazyk a modročerná tlama. Druhou zvláštností je jeho chůze jakoby na jehlách. Způsobuje to jeho strmý postoj zadních nohou.

Historie plemena čau čau

Původ čau čau můžeme najít před mnoha sty lety v Mongolsku. Sloužil jak hlídač chrámů, které ochraňoval před zlými duchy a jejich vlivem. V dřívějších dobách byl čau čau znám také jako barbarský pes, tatarský pes nebo čínský špic. Po dovezení do Číny bylo toto plemeno používáno spíše jako hlídací pes. Císař a šlechta ho používala také jako loveckého psa. Nedlouho po té se čau čau začal chovat pro jeho kožešinu a na maso, které se dodnes v některých částech Asie považuje za velkou delikatesu. Čau čau může mít jak krátké, tak dlouhé osrstění. Častější je dlouhosrstá varianta, která má kolem krku nápadný límec a na nohou „kalhoty“. Krátkosrstá varianta má krátkou, hrubou srst, která odstává od těla.

Povaha plemena čau čau

Čau čau je nezávislý pes s vyrovnanou povahou. Svému pánovi dokazuje oddanost, věrnost a lásku. Toto plemeno psa je hrdé a soběstačné, ke svému pánovi milé, avšak k vetřelci se chová ostře.

Stavba těla plemena čau čau

Hustá, bohatá srst odstává od těla. Zbarvení je přípustné v černé, modré, krémové, červené, plavé nebo bílé barvě. Většinou má světlejší srst okolo ocasu a zadní straně stehen. Svalnaté tělo je vyvážené, má hluboký hrudník a rovný hřbet. Široká hlava má ploché temeno a malý čelní sklon. Malé uši jsou tlusté, vzpřímené, nošené daleko od sebe. Malé oči jsou tmavé barvy a mají mandlový tvar.

» Filed Under Špicové

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku