Flanderský bouvier

Posted on September 29, 2009 | Category: Plemena honácká, Plemena ovčácká, Plemena pastevecká

Svého času patřil Flanderský bouvier mezi nejoblíbenější honácká plemena západní Evropy. V dnešní době se používá především pro stopování nebo jako hlídač a průvodce. Svůj původ má na francouzsko-belgickém pomezí. Jeho jméno lze přeložit jako „poháněč volů z Flander“.

Historie plemena flanderský bouvier

Chovatelé zatím přesně neznají původ tohoto plemene. Na přelomu století ve Flandrech existovalo několik typů honáckých psů. Flanderský bouvier se poprvé na výstavu dostal roku 1910. Zúčastnil se mezinárodní výstavy psů v Bruselu, přestože jako plemeno byl uznán až o dva roky později. Pověst silného a odvážného psa získal za druhé světové války, když nosil depeše a vyhledával raněné vojáky. Bohužel i přes svou pověst se ocitl na pokraji vyhynutí. Nebýt nadšených vlámských chovatelů, nejspíš už bychom znali toto plemeno pouze z obrázků.

Povaha plemena flanderský bouvier

Flanderský bouvier je inteligentní a živý pes. Umí být citlivý, oddaný a velmi statečný. Miluje svého pána a je to výborný společník. Přestože nemá zavalitou postavu, je velmi silný a jeho vous působí hrozivě.

Stavba těla plemena flanderský bouvier

Hrudník je hluboký, široký, trup mohutně stavěný. Srst je silná, dlouhá, má hustou podsadu a hrubé, suché pesíky. Zbarvení je přípustné od plavé až po černou barvu. Hlava je hranatá s plochou lebkou a mohutným nosem. Vysoko posazené uši jsou pružné. Tmavé, oválné oči mají bystrý výraz.

» Filed Under Plemena honácká, Plemena ovčácká, Plemena pastevecká

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku