Foxhaund

Posted on September 29, 2009 | Category: Honiči

Shakespeare popsal Foxhaunda takto: „Psi moji spartského jsou plemene, tak plaví, tlamatí; a sluchy visí jim s hlav, že ranní rosu stírají; a křivonozí, lalochatí jsou jak býci thesalští; ne rychlí v honu, však vydáváním sladění jak zvonky po stupnici.“

Historie plemena foxhaund

Historie foxhaunda sahá až do 13. století, kdy se v Anglii začaly organizovat hony na lišky. Je pravděpodobné, že v předcích foxhaunda kolovala krev dnes už vyhynulého psa svatého Huberta (předchůdce bladhaunda). Na vzniku foxhaunda se velkou měrou podílel americký prezident Jiří Washington, když ke svým foxhaundům dovezl honiče z Francie. Z křížení mezi foxhaundem a irskými a anglickými honiči vznikl foxhaund amerického typu.

Povaha plemena foxhaund

Přestože jsou foxhaundi živí, přátelští a bezstarostní psi, dokážou být někdy i umínění a neposlušní. Foxhaunda musí vést pevná ruka majitele, která ho povede k poslušnosti. Není vhodným plemenem do domácnosti, zvláště pak ve městech. Jsou velice energičtí a často mají velké sklony k ničení všeho, na co v domácnosti dosáhnou.

Stavba těla plemena foxhaund

Srst je tuhá, lesklá a vyskytuje se v jakékoli barvě obvyklé u honičů. Široká hlava se směrem k čenichu zužuje, velké oči jsou oříškové barvy, nízko zavěšené uši přiléhají k tvářím.

» Filed Under Honiči

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku