Jack Russell teriér

Posted on September 29, 2009 | Category: Teriéři

Jack Russell teriéra ještě v dnešní době neuznává mnoho kynologických klubů po celém světě. Přesto je tento inteligentní, houževnatý psík nadšený do práce oblíbeným psem mnoha chovatelů.

Historie plemena Jack Russell teriér

Na počátku 19. století jeden představitel anglikánské církve šlechtil toto plemeno pro lov lišek. Podle něj pak toto plemeno dostalo jméno Jack Russell. Je to nadšený lovec, je velmi bojovný a vyrovná se honičům, kteří se dokážou vypořádat s kořistí v noře. Kromě lišek loví i všelijakou škodnou. Je chován hlavně kvůli své povaze, proto jeho vzhled není důležitý a je až na druhém místě.

Povaha plemena Jack Russell teriér

Toto plemeno je veselé, je oddané svému pánovi, dokáže být velmi dobrým hlídačem a občas je i trochu vznětlivé. Má obrovskou zásobu energie. Když se mu nedopřeje dostatek volného pohybu a pravidelné procházky, má sklon k tloustnutí.

Stavba těla plemena Jack Russell teriér

Protože je toto plemeno značně variabilní, rozlišujeme dva základní typy osrstění. Jedna varianta je krátká a hladká, zatímco druhá má hrubou a delší srst. Zbarvení je pro oba typy stejné a to převážně v bílé s různými tříslovými znaky. Silné tělo má rovný hřbet, bedra jsou klenutá a hrudník je poměrně úzký. Plochá hlava je široká, nos se zužuje a čumák je černý. Uši jsou dopředu posazené, ve tvaru písmene V a nejsou příliš velké. Oči mají mandlový tvar a jsou tmavé.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku