Japonský chin

Posted on September 29, 2009 | Category: Plemena společenská

Podle jména se může zdát, že japonský chin pochází z Japonska. Není to však pravda. Japonský chin pochází překvapivě z Číny, jeho předky jsou psi plemena tibetského španěla. (tibetský španěl je předkem také pekingského palácového psíka nebo také mopse)

Historie plemena japonský chin

Japonský chin má velmi dlouhou historii, která se datuje do doby asi 2 700 př. Kr., kdy byl přivezen z Číny do Japonska. Zde se japonský chin choval na císařském dvoře v klecích, které byly zavěšeny a pozlaceny (byli chováni podobně jako exotičtí ptáci). Do západních zemí se dostal díky admirálovi Perrymu kolem roku 1853. Když byl dovezen do USA, byl jeho chov zdecimován virem psinky. V dnešní době se rozšiřuje a je oblíben na obou stranách oceánu.

Povaha plemena japonský chin

Japonský chin má velký smysl pro humor. Je velice hravý, přátelský, milý a radostný. Bývá rád středem pozornosti a skvěle se hodí pro výstavní účely. Když se japonský chin dívá před sebe, vypadá, jakoby šilhal.

Stavba těla plemena japonský chin

Dlouhá, bohatá, hedvábná, rovná srst není nikdy zvlněná nebo kudrnatá. Zbarvení je přípustné v černobílé, bílé s červenou, sable, citrónové nebo oranžové. Krátké tělo má čtvercový formát a je kompaktní. Délka a výška jsou skoro stejné, hrudník má být hluboký a široký. Hlava má širokou lebku, klenuté čelo, černý čenich. Malé uši jsou tvaru písmene V, jsou posazené daleko od sebe a jsou dlouze osrstěné. Velké oči jsou dosti vystoupené, jsou tmavé barvy a posazené daleko od sebe.

» Filed Under Plemena společenská

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku