Keeshond

Posted on September 29, 2009 | Category: Špicové

Keeshond býval používán jako hlídací pes ve vlečných člunech (baržích). Proto je někdy nazýván jako Dutch Barge Dog neboli holandský pes z barží. Má ovšem ale i další jména, říká se mu také například Jan Kees podle dvou holandských mužů jménem Kees de Witt a Kees de Gyselaer. Patří mezi zástupce špiců, v Anglii ho ve viktoriánské době hanlivě nazývali „přetloustlý špic“.

Historie plemena Keeshond

Dlouhou dobu byl Keeshond znám jako pes prostého lidu. Stal se symbolem odporu proti Vilému Oranžskému. Jeden z vůdců odporu jménem Kees de Gyselaer choval tohoto psa. Odborníci dnes zatím neznají předky Keeshonda, ale jedním z nich může být některý z původních špiců. Do Velké Británie se dostal v roce 1920 a do USA až koncem dvacátých let minulého století.

Povaha plemena Keeshond

Keeshond je přátelský a veselý pes, který se snadno a rád učí novým věcem. Svůj domov umí dobře střežit a i když je poměrně velký, nezabere moc místa. Svým páníčkům se neplete pod nohy, dokáže perfektně uhýbat z cesty. Bohužel má sklon uznávat jednoho pána. Často se dožívá vysokého věku.

Stavba těla plemena Keeshond

Srst je velmi náročná na péči. Podsada je hustá, světle šedá. Pesíky jsou odstávající a tmavě šedé. Krátké kompaktní tělo je silné, hrudník je hluboký a dobře klenutý. Hlava je klínovitá, nos je dlouhý. Malé uši jsou vysoko posazené a vztyčené. Oči mandlového tvaru jsou tmavé, okolo nich je světlejší srst, která vypadá jako brýle.

» Filed Under Špicové

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku