King Charles španěl

Posted on September 29, 2009 | Category: Plemena společenská

King Charles španěl jak už jeho jméno naznačuje, byl oblíbencem anglického krále Karla II. a také královy Stuartovny. Dokonce se říká, že jeden z katů uviděl jejího malého psíka, který se jí ukryl v sukních a za nic na světě nechtěl ven. Prý byl král Karel II. do tohoto psa tak zamilován, že dokonce kvůli němu zanedbával královské povinnosti. Jediné, co celý den dokázal dělat, bylo hrát si se svým malým společníkem.

Historie plemena King Charles španěl

King Charles španěl má původ v Číně nebo Japonsku. V 16. století se dostal z Francie do Anglie, kde se používal k loveckým účelům. K vyhánění sluk se používal donedávna. Teprve v 19. století z něj křížením vzniklo krátkonosé plemeno pěkného vzhledu a dobré povahy.

Povaha plemena King Charles španěl

King Charles španěl je pes vhodný k dětem. Je velice milý, vyrovnaný a přátelský, dobře vychází i s jinými psy.

Stavba těla plemena King Charles španěl

Dlouhá, hedvábná, lesklá srst je přípustná i jako zvlněná varieta. Zbarven je do bílé s hnědočernými odznaky. Malé, pevné, kompaktní tělo má krátký a široký hřbet a hluboký hrudník. Hlava je dobře klenutá, čenich je tupý a zdvižený. Velké oči mají tmavou barvu. Velice dlouhé uši jsou nízko posazené, visí podle lící a jsou porostlé dlouhou srstí.

» Filed Under Plemena společenská

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku