Kokršpaněl

Posted on September 29, 2009 | Category: Slídiči

Kokršpaněl je výborně vybaven pro lov sluk, bažantů nebo koroptví, pro lov na suchu i ve vodě. Tento vynikající lovecký pes dokáže také skvěle aportovat. Je oblíben především ve Spojených státech a ve Velké Británii, kde vyhrál více šampionátů než kterékoli jiné plemeno.

Historie plemena Kokršpaněl

Původ kokršpanělů sahá až do 14. století. Slovo „španěl“ vzniklo pravděpodobně odvozením od francouzského slova espaignol, tedy „španělský pes“. Vždy byl používán k lovu. Od roku 1600 je několik typů španělů. V 18. století byli ve Velké Británii chováni dva typy: špringlšpaněl a kokršpaněl. Do podoby, jak ho známe dnes, se ustálil koncem 19. století. Od roku 1930 je stále mezi nejoblíbenějšími psy v Anglii.

Povaha plemena Kokršpaněl

Kokršpaněl je velmi čilý, hravý a společenský pes. Je velice inteligentní, ale v některých případech dokáže být i hodně tvrdohlavý. Svou radost a nadšení do práce dokazuje zuřivým vrtěním ocasu, hlavně v pohybu a při dovádění s jinými psy nebo majiteli. Kokršpaněl je věrným společníkem do nepohody. Potřebuje však dostatek pohybu a péče. Velká pozornost se musí věnovat zvláště jeho srsti, která se musí pravidelně kartáčovat a vyškubávat na tlapkách a uších.

Stavba těla plemena Kokršpaněl

Srst kokršpaněla je hedvábná, přiléhavá, na břiše jsou prapory. Přípustná je jakákoli barva. Má široké tělo s hlubokým hrudníkem a dobře klenutá žebra. Temeno hlavy je stejně dlouhé jako nos. Velké, tmavohnědé oči mají přátelský výraz, dlouhé uši jsou posazené v úrovni očí.

» Filed Under Slídiči

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku