Labradorský retrívr

Posted on September 29, 2009 | Category: Retrieveři

Labradorský retrívr se pro svou všestrannost stal nejznámějším retrívrem. Je cvičen pro policejní účely a pomáhá i jako slepecký pes. Stejně tak je dobrý i na lov, hodí se pro práci ve vodě i na souši a v neposlední řadě je výborný domácí společník.

Historie plemena Labradorský retrívr

Labradorský retrívr vznikl na pobřeží Newfoundlandu, nikoli na Labradoru, jak se někteří mylně domnívají. Původně byli cvičeni k přinášení rybářských sítí z ledové vody. V 19. století se dostali do západní Anglie, kde byli přivezeni na obchodních lodích rybáři, kteří je po té prodávali anglickým kupcům. Později se ukázalo, že umí dobře pracovat i na souši jako lovečtí psi. Svoje jméno dostal od hraběte z Malmesbury roku 1887 a byl uznán jako plemeno roku 1903.

Povaha plemena Labradorský retrívr

Toto neobyčejně milé, přátelské, věrné plemeno se výborně hodí k dětem. Je laskavý, trpělivý a velice inteligentní. I přes svou skvělou povahu umí být ostražitý k vetřelcům. Potřebuje dostatek pohybu, proto je pro něj vhodnější být na venkově, ale život ve městě se mu také líbí.
Pro svůj vynikající čich se labrador používal v obou světových válkách k vyhledávání min. Dnes slouží policii a pomáhá vyhledávat drogy.

Stavba těla plemena Labradorský retrívr

Krátká, rovná a hustá srst je hrubá a výborně odolává vodě. Zbarvení je přípustné v černé, žluté, játrové nebo čokoládové barvě, vždy však jednobarevné. Dobře stavěné tělo má hluboký a široký hrudník, rovný hřbet a široká bedra. Hlava je široká, středně velké oči jsou oříškové nebo hnědé barvy. K hlavě přitisknuté uši jsou položené v zadu.

» Filed Under Retrieveři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku