Maďarský ohař

Posted on September 29, 2009 | Category: Ohaři

Maďarský ohař je jako stvořen pro lov a pro práci v poli. Chová se především pro výstavy, k hledání a přenášení zvěře, ale pokud se mu majitel dostatečně věnuje, pravidelně ho cvičí a má dostatek pohybu, dokáže být i skvělý domácí mazlíček. Je to velmi elegantní a půvabný pes. Chcete-li, aby byl co nejvíce spokojený, poskytněte mu co nejvíce volného pohybu.

Historie plemena maďarský ohař

Historie maďarského ohaře sahá hluboko do středověku. Je dost dobře možné, že doprovázeli armádu Hunů, kteří táhli Evropou už ve 4. století našeho letopočtu. Postupem času se tento ohař stal houževnatým. Přesto po obou světových válkách málem vymizel. Několik psů bylo v roce 1940 dovezeno do Rakouska, kde se jeho chovu začali intenzivně věnovat. Odtud se opět začal rozšiřovat do celého světa. Nejznámějšími majiteli maďarského ohaře byli např. papež Pius XII. nebo americká herečka Zsa Zsa Gabor.

Povaha plemena maďarský ohař

Maďarský ohař je velice inteligentní, poslušný pes mírné povahy. Miluje pohyb, dokáže být vytrvalý a je snadné ho cvičit. Je to působivý a elegantní pes pro každého. Mezi jeho předky pravděpodobně patří turecký žlutý pes a transsylvánský honič.

Stavba těla plemena maďarský ohař

Krátká, rovná srst se leskne, na omak působí mastně. Přípustné zbarvení je do rezavě zlaté. Atletické tělo má krátký, rovný hřbet, dosti široký hrudník, záď je snížená. Ušlechtilá hlava má poněkud širokou mozkovnu. Středně velké oči jsou oválné v barvě srsti. Dlouhé uši jsou tvaru písmene V.

» Filed Under Ohaři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku