Maltézáček

Posted on September 29, 2009 | Category: Pinčové, Plemena společenská

Maltézáček je velmi populární plemeno po celém světě. V prvním století našeho letopočtu ho dojemně opěvoval ve své básni guvernér Malty. Možná proto se mu dneska říká maltézáček. Patří mezi opravdu starobylá plemena. Byl jedním z prvních vystavovaných psů ve Velké Británii a USA.

Historie plemena maltézáček

Podle jedněch pramenů pochází maltézáček z Malty, podle jiných zase ze sicilského města Melita. Patří mezi nejstarší plemena psů, jejich sošky byly nalezeny v egyptských hrobech. Do Velké Británie se pravděpodobně dostal s římskými legiemi. Ve středověku patřil k oblíbeným společenským plemenům evropské šlechty. Od těch dob se těší stálé popularitě.

Povaha plemena maltézáček

Maltézáček je výborným společníkem, je milující a oddaný svému pánovi. Nechybí mu také dostatek energie a houževnatosti. Jeho srst je velmi náročná na údržbu, proto ho nesmíme vystavit velkému chladu ani lijáku.

Stavba těla plemena maltézáček

Velmi dlouhá, rovná, hedvábná srst nesmí být zvlněná nebo kudrnatá. Zbarvení je přípustné jen v bílé barvě. Nízko posazené tělo je kompaktní, má rovný, krátký hřbet a hluboký hrudník. Hlava je středně velká, temeno je zaoblené, čenich musí být černý. Dlouhé uši jsou nízko posazené a přiléhají k hlavě. Velké oči jsou oválného tvaru, obvykle tmavohnědé s černými okraji víček.

» Filed Under Pinčové, Plemena společenská

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku