Malý hladkosrstý pinč

Posted on September 29, 2009 | Category: Pinčové

Malý hladkosrstý pinč se těší stálé oblibě. V dnešní době je nejpopulárnější v USA, kde si zamilovali jeho typickou chůzi vysokým krokem. Mimo Německo byl dlouhou dobu neznámý. Teprve po roce 1900 se začal rozšiřovat i do jiných zemí světa. Je velmi podobný dobrmanovi, někteří si dokonce myslí, že malý hladkosrstý pinč je jeho zmenšenina. Pravdou však je, že tato dvě plemena si nejsou vůbec příbuzná.

Historie plemena malý hladkosrstý pinč

Malý hladkosrstý pinč byl ve Skandinávii a Německu známý už daleko před tím, než byl uznán jako samostatné plemeno. Německý klub chovatelů pinčů vznikl roku 1895 a téhož roku byl pinč uznán. Nejvíce jeho popularita stoupala ve dvacátých letech, kdy se dostal i do USA. Roku 1935 získal na výstavě v Chicagu uznání jako nejlepší ze společenských plemen.

Povaha plemena malý hladkosrstý pinč

Malý hladkosrstý pinč je inteligentní a oddaný společník. Nechybí mu ostražitost a odvaha. Patří mezi dobré hlídače i výborné domácí společníky. Umí dokonce lovit krysy. Malý hladkosrstý pinč se výborně hodí pro výstavní účely, je čistotný a jeho srst nepotřebuje zvláštní péči.

Stavba těla plemena malý hladkosrstý pinč

Krátká, hladká, lesklá srst je přípustná v černé, modré, čokoládové barvě s tříslovými odznaky. Tělo je čtvercové stavby, hrudník je hluboký, hřbet rovný. Úzká hlava má ploché temeno. Uši by měly být co nejmenší, vysoko posazené a vzpřímené. Černé oči mají oválný tvar.

» Filed Under Pinčové

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku