Manchesterský teriér

Posted on October 12, 2009 | Category: Teriéři

Manchesterský teriér je vznětlivé, bojovné plemeno, které bylo původně určeno pro závody za králíkem a pro zabíjení krys. Dalším křížením se postupně zmírňovaly jeho drsné vlastnosti. Jeho dobré vlastnosti, jako jsou například ostražitost a živá povaha, které jsou typické pro toto plemeno, samozřejmě zůstaly.

Historie plemena manchesterský teriér

Předchůdce manchesterského teriéra byl dnes už vyhynulý black and tan teriér. První manchesterský teriér vznikl zkřížením black and tan teriéra (byl to velice hbitý a silný lovec krys) s vipetem v 18. století. Narodil se v rodině chovatele psů z Manchesteru Johnovi Hulmenovi. Dále pak byl křížen ještě s west highland teriérem. Nedlouho po té byla registrována menší forma plemena, která je v dnešní době považována pouze za menší variantu manchesterského teriéra.

Povaha plemena manchesterský teriér

Manchesterský teriér není příliš populární. Ale mezi chovateli je znám jako čilý, milý a pěkný společník. V 19. století byl dovezen a začal se rozšiřovat v USA, Kanadě a Německu. Díky zbarvení je velice pravděpodobné, že tento malý, uhlově černý pes s tříslovými znaky, je geneticky příbuzný s dobrmanem.

Stavba těla plemena manchesterský teriér

Krátká srst je hladká a hustá a těsně přiléhá k tělu. Zbarvení je přípustné v černé barvě s tříslovými odznaky. Ty musí být na přesně stanovených místech: nad každým okem, na hrdle (má tvar písmene V), na lících, hrudi, vnitřní straně uší, pod ocasem a na předních nohou až po zápěstí. Krátké tělo má mírně klenutá bedra a dobře klenutá žebra. Dlouhá hlava se zužuje k černému čenichu. Uši jsou překlopené, posazené blízko u sebe. Malé oči nevystupují a jsou tmavé barvy.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku