Německá doga

Posted on October 12, 2009 | Category: Plemena molossoidní

Německá doga je jeden z největších psů na světě. Je to velice ušlechtilý pes, má velkou sílu, ale i milou povahu. Přestože toto plemeno vzniklo v Německu, je jí někdy přezdíváno dánská doga. Zaslechnout můžete i pojmenování německý mastif.

Historie plemena německá doga

Historie velkých psů sahá hluboko do minulosti, do dob dávných civilizací. Jejich portréty můžeme najít na různých předmětech té doby. Je pravděpodobné, že je féničtí obchodníci přivezli do Středomoří nebo možná, že se dostali do Germánie přímo s římskými legionáři. Ať už je pravda jakákoli, předkové dnešní dogy byli miláčky v královských palácích a šlechtických sídlech po celé Evropě. Německá doga byla středověkým symbolem společenského postavení a používala se i pro lov jelenů, vlků a divočáků.

Povaha plemena německá doga

Německá doga je pes velice oddaný svému pánovi. Umí být neobyčejně laskavá a milá. Patří ovšem k velice velkým psům, proto je potřeba ho už od štěňátka cvičit, aby se z něj stal zdatný, zvladatelný strážce. Je to velký požitkář – velmi oceňuje teplý pelíšek.

Stavba těla plemena německá doga

Krátká, hustá srst těsně přiléhá k tělu. Zbarvení je přípustné v žíhané, modré, plavé, černé barvě nebo tzv. harlekýn(bílé s černými skvrnami). Tělo má velmi hluboký hrudník, silný hřbet a dobře klenutá bedra. Plochá hlava má úzkou lebku a široký nos. Středně velké uši jsou klínovitého tvaru, posazeny daleko od sebe. Tmavé oči jsou hluboko posazené.

» Filed Under Plemena molossoidní

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku