Německý boxer

Posted on October 12, 2009 | Category: Plemena molossoidní

Německý boxer je osobnost mezi psy. Má opravdu mnoho energie a potřebuje mnoho pohybu. Do povědomí chovatelů se dostal po druhé světové válce a od té doby jeho popularita jenom stoupá. V některých zemích je povoleno kupírovat boxerům uši. Ve Velké Británii a Německu je to však zakázáno.

Historie plemena německý boxer

Německý boxer má dva hlavní známé předky:bullenbeissera a bärenbeissera. Byli to němečtí psi typu mastifa a používali se k lovu divočáků a jelenů a také pro zápasy s býky. V 19. století chovatelé začali tyto psy křížit s buldokem. Postupem času z těchto křížení vznikl německý boxer jak ho známe dnes.

Povaha plemena německý boxer

Německý boxer bývá někdy prudký. Je to velice hravý pes, vyniká svou pohyblivostí, která mu zůstává až do vysokého stáří. Je to odvážný pes, který umí být ukázněný. Proto se hodí nejen jako strážní pes, ale i do domácnosti. Ke svému pánovi je milý a oddaný a dobře vychází i s dětmi. Díky svému zjevu patří německý boxer k nejnápadnějším psům. Potřebuje mnoho volného pohybu, je spolehlivý a má vysoce vyvinutý obranný instinkt.

Stavba těla plemena německý boxer

Krátká, hladká, lesklá srst těsně přiléhá k tělu. Zbarvení je přípustné v hnědožluté nebo žíhané barvě s bílými odznaky. Tělo má hluboký hrudník, dobře klenutá žebra a krátká bedra. Hranatá hlava má hluboký, široký nos a zvednutý čenich. Horní čelist je kratší než spodní. Tenké uši jsou posazené daleko od sebe. Středně velké oči mají tmavou barvu.

» Filed Under Plemena molossoidní

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku