Německý ovčák

Posted on October 12, 2009 | Category: Plemena ovčácká, Plemena pastevecká

Německý ovčák je jeden z nejvíce používaných psů na světě. Jeho škála využití je opravdu široká. Bývá používán ve všech zemích světa jako strážní pes, u policie i armády, pro pachové práce, umí taky vodit slepce a na farmách dokáže pást ovce. Je také velmi oblíbeným společníkem v domácnosti, ale i na zahradě.

Historie plemena německý ovčák

Německý ovčák vznikal někdy v osmdesátých letech minulého století. Jeho předci jsou však neznámí. Původně byl určen pro ovčácké účely, ale za první světové války se ukázalo jeho všestranné využití. Do USA a Velké Británie se dostal spolu s vracejícími se vojsky. Po té začala jeho popularita strmě stoupat a na žebříčku oblíbenosti se stále drží na předních příčkách. Na jeho popularitě se určitě podepsala i jeho filmová kariéra, účinkoval např. ve filmu Rin-Tin-Tin, Bullet nebo Komisař Rex.

Povaha plemena německý ovčák

Německý ovčák je spolehlivým a inteligentním společníkem pro každého. Při správném výcviku je poslušný a oddaný pes, který je psychicky i fyzicky velmi aktivní. Je také náročný na pohyb.

Stavba těla plemena německý ovčák

Tvrdá, hrubá srst má přiléhající pesíky a hustou podsadu. Zbarvení je přípustné v černé s tříslovými nebo šedými odznaky, jednobarevně černé, jednobarevné šedé, šedé s hnědými nebo světlejšími odznaky. Má delší tělo než je výška v kohoutku, hluboký hrudník a spáditou záď. Hlava má širokou mozkovnu, která je stejně dlouhá jako klínovitý rám. Středně velké uši jsou posazené daleko od sebe. Tmavohnědé oči jsou středně velké a mandlového tvaru.

» Filed Under Plemena ovčácká, Plemena pastevecká

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku