Norwichský teriér

Posted on October 12, 2009 | Category: Teriéři

Norwichský teriér pochází z východní Anglie, stejně tak jako norfolkský teriér. Obě plemena jsou si neuvěřitelně podobná. Jediným rozdílem jsou jejich uši. Právě proto je dlouhou dobu nechtěli uznat jako samostatná plemena. V současné době jsou již však Kennel Clubem uznána.

Historie plemena norwichský teriér

Odborníci dosud neví, jaké předky má norwichský teriér. Je velice pravděpodobné, že mu v žilách koluje krev border teriéra, kernteriéra a irského teriéra. V minulosti byl oblíben především u studentů cambridžské univerzity pro svou schopnost lovit krysy. Podle toho se mu často říkalo Cantab Terrier (Cantabrigian je student cambridžské univerzity). Za oceánem se toto plemeno rozšířilo až po první světové válce. Po svém prvním tamějším majiteli získal jméno Jones Terrier. Obě varianty (se vztyčenýma i sklopenýma ušima) byly oficiálně uznány jako jedno plemeno v roce 1932. V roce 1965 byly tyto varianty uznány jako samostatná plemena a typ se sklopenýma ušima dostal jméno norfolkský teriér.

Povaha plemena norwichský teriér

Oba tito teriéři jsou bezstarostnými psy vhodní pro domácnost. Jsou to také ostražití hlídači, ke svému pánovi jsou věrní, nechybí jim dostatek energie a jsou velice živí. Norwichský i norfolkský teriér je vhodný do domácnosti také kvůli jeho srsti. Je tvrdá a hustá a nezachycuje nečistoty a kromě občasného kartáčování nevyžaduje vůbec žádnou péči.

Stavba těla plemena norwichský teriér

Tvrdá, drátovitá srst přiléhá k tělu. Hlava je pokryta krátkou a hladkou srstí, zatímco na zbytku těla je spíše dlouhá a hrubá. Zbarvení je přípustné v několika barvách: černá, pšeničná, šedá nebo v odstínech červené a všechny s tříslovým pálením. Lépe jsou hodnoceny zbarvení bez bílých odznaků. Krátké tělo je kompaktní, hřbet rovný. Hlava má širokou lebku a klínovitý nos. Uši jsou vysoko posazené, oválné oči jsou tmavé.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku