Pudli

Posted on October 12, 2009 | Category: Plemena společenská

Pudli jsou dneska známí jako psi určení pro výstavu, což je velká škoda. Jsou to totiž inteligentní společníci s bohatou minulostí. Patří k nejoblíbenějším plemenům vůbec.

Historie plemen pudlů

Do Evropy byl přivezen před více než 400 lety. Jeho původ zatím neznáme, ale jeho všestranné schopnosti se využívaly a využívají v nejrůznějších podmínkách:při lovu (přinášejí zvěř z vody), v cirkuse (pro jeho komediální schopnosti a neobvyklý vzhled), v bitvách(známý je např. pudl Boy prince Ruperta Rýnského). Existují tři varianty pudlů, které se liší pouze svou velikostí. Nejznámější je velký pudl, střední pudl byl velmi populární v padesátých letech 20. století, trpasličí pudl se těší stálé oblibě.

Povaha plemen pudlů

Tento inteligentní, přátelský pes dokáže být neobyčejně věrným společníkem. Je živý a přívětivý. Jejich srst nelíná, dorůstá po celý život, a proto se musí pravidelně stříhat.

Stavba těla plemen pudlů

Srst je zkadeřená, pevná, pružná a má bohatý objem. Zbarvení je přípustné v jakékoli barvě, ale vždy musí být jednobarevné. Hlava je vysoko nesená s ostře řezaná. Široké uši jsou dlouhé, nízko posazené, přitisknuté k tváři. Mandlové oči jsou daleko od sebe a tmavé barvy.

» Filed Under Plemena společenská

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku