Pyrenejský horský pes

Posted on October 19, 2009 | Category: Plemena molossoidní

Pyrenejský horský pes je nejsilnější ze všech psích plemen vůbec. I přes svůj velký a mohutný vzrůst je pyrenejský horský pes milý ke svému pánovi a je velmi dobrým společníkem v domácnosti. Je vhodný spíše na zahradu, pro život v bytě není naučen.

Historie plemena pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes odjakživa chránil ovce před medvědy a vlky v horských Pyrenejích. Mezi jeho předky patří pravděpodobně tibetská doga, která se do Evropy dostala již před tisíci lety z Asie. Zde se křížila s domorodým bažinným psem, který zde žil po staletí. V minulosti se pyrenejští horští psi využívali ke stráži. Velké popularitě se těšili za doby krále Ludvíka XVI., když strážili v Louvru. Nedlouho po té se chovali a strážili na každém zámku v zemi. Po roce 1789 však jejich obliba klesla.

Povaha plemena pyrenejský horský pes

Pyrenejský horský pes je přátelský, vlídný a milý pes. Je poslušným společníkem v domácnosti a výborný hlídač. Ke spokojenosti a zdraví vyžadují tito psi obrovské množství potravy, mnoho pravidelného pohybu a důkladnou péči o srst.

Stavba těla plemena pyrenejský horský pes

Srst má bohatou a jemnou podsadu a dlouhé, husté, hrubé pesíky. Mohou být jak rovné, tak i vlnité. Zbarvení je přípustné v bílé nebo bílé s ploténkami, vlkošedé nebo světle žluté barvy. Masivní tělo má široký hrudník a široký, svalnatý hřbet. Velká hlava má klenutou lebku a hluboký silný nos. Malé, trojúhelníkové uši jsou přitisknuté k hlavě. Tmavé oči jsou mandlového tvaru.

» Filed Under Plemena molossoidní

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku