Rhodéský ridgeback

Posted on October 12, 2009 | Category: Barváři, Honiči

Rhodéský ridgeback pochází z Jižní Afriky. Své jméno dostal podle svého typického znaku – pruhu srsti na hřbetě, který roste obráceným směrem než srst jinde na těle. Rhodéský ridgeback potřebuje mnoho prostoru a důrazný výcvik. Potom se z něj stává výborný lovec, strážce a přítel.

Historie plemena rhodéský ridgeback

Plemeno Rhodéského ridgebacka vzniklo křížením bladhaundů, mastifů a různých teriérů (kteří byli dováženi do Jižní Afriky evropskými přistěhovalci v 16. a 17. století) s místními polodivokými psy Hotentoty. Rhodéský ridgeback patří k velmi odolným a vytrvalým loveckým psům. Dokáže se obejít 24 hodin bez vody a zvládá i extrémní teplotní rozdíly. Toto plemeno je také často nazýváno jako rhodéský lví pes, protože je často využíván k lovu levhartů, buvolů, antilop a lvů. Loví obvykle ve smečce tří psů a troufnou si dokonce i na skupinu pěti lvů.

Povaha plemena rhodéský ridgeback

Rhodéský ridgeback je bystrý, milý, přátelský společník. Když je rozdrážděný, není radno si s ním zahrávat. Přesto je velmi klidný a málokdy štěká.

Stavba těla plemena rhodéský ridgeback

Krátká, hustá, přilehlá srst je lesklá, zbarvená do světle pšeničné nebo červeně pšeničné barvy. Má silné, svalnaté tělo s hlubokým hrudníkem. Hlava je dlouhá se silnými čelistmi a plochou lebkou. Čenich je obvykle černý, ale může být i hnědý, podle barvy srsti. Oči jsou jantarové a středně dlouhé uši jsou vysoko posazené.

» Filed Under Barváři, Honiči

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku