Rotvajler

Posted on October 12, 2009 | Category: Plemena molossoidní, Švýcarští honáčtí psi

Rotvajler je jedním z nejsilnějších a nejmohutnějších plemen. V minulosti se používal jako honácký pes, v dnešní době je určen spíše pro hlídačské účely, jako policejní pes nebo jako milý společník rodiny.

Historie plemena rotvajler

Rotvajler se do Evropy dostal spolu s římskými legiemi. Když odešli, zůstali tu psi podobní mastifům, kteří byli vhodní pro lov divočáků. Tito psi byli ve středověku kříženi ve městě Rottweilu v Německu s místními ovčáckými psy, a tak vznikl rottweilerský řeznický pes. Řezníci jej používali k hlídaní a také na honácké účely. V těchto dobách byl dobytek přemisťován jediným způsobem, a to hnaním. V 19. století bylo hnaní dobytka zakázáno, přemístění obstarala železnice, obliba rotvajlera klesala. Kolem roku 1900 se záchrany tohoto plemene museli ujmout místní nadšenci. O třicet let později se rotvajler dostává i do USA a Velké Británie.

Povaha plemena rotvajler

Rotvajler je výborný hlídač, který je velice ostražitý a útočný k cizím lidem. Někdy dokonce může být až agresivní. Majitel mu musí vládnout pevnou rukou a zajistit opravdu kvalitní výcvik, jedině potom dokáže být i klidným domácím mazlíčkem. Srst rotvajlera nevyžaduje zvláštní péči.

Stavba těla plemena rotvajler

Srst tvoří středně dlouhé, hrubé pesíky, podsada je jemná. Zbarvení je přípustné v černé a mahagonové s tříslovými odznaky. Tělo čtvercové stavby je mohutné a kompaktní. Hrudník je hluboký a široký. Středně dlouhá hlava má širokou lebku a hluboký nos. Malé uši jsou vysoké posazené a přiléhají. Tmavohnědé oči jsou mandlového tvaru.

» Filed Under Plemena molossoidní, Švýcarští honáčtí psi

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku