Sibiřský hasky

Posted on October 12, 2009 | Category: Špicové

Jméno hasky je mnoha lidmi často používáno pro různé saňové psy. Ale ve skutečnosti slovo hasky náleží jenom tomuto plemeni. Hasky se hodně podobá vlkům, jeho temperament a vytrvalost je až pozoruhodná.

Historie plemena sibiřský hasky

Sibiřský hasky je plemenem jednoho kmene Čukčů, kteří kočovali ve východní Evropě. Tito lidé patří do skupiny Inuitů, sibiřského haskyho často používali k pasení sobů i k hlídání domovů. Hasky se také osvědčili jako pracovní psi, dobře snášejí nepříznivé podmínky počasí. Drsná Sibiř mu vůbec nepřekáží v práci, často pracuje v malých smečkách. V minulosti se vyskytovali pouze v oblasti Sibiře, teprve počátkem minulého století se začali rozšiřovat po zbytku světa díky lovcům kožešin. Nedlouho po té se stali nepostradatelnými v závodech psích spřežení. Jsou ovšem také výborní domácí společníci.

Povaha plemena sibiřský hasky

Hasky je milý, poslušný pes. K cizím lidem je nedůvěřivý, často štěká a vyje. Jako hlídací pes se neosvědčil, má vrozenou mírumilovnost.

Stavba těla plemena sibiřský hasky

Srst má hustou podsadu a rovné, měkké, středně dlouhé pesíky. Zbarvení je přípustné v podstatě v jakýchkoliv barvách, často se vyskytují odznaky na hlavě. Tělo má hluboký hrudník, hřbet je rovný a svalnatý. Dobře klenutá lebka se zužuje, čelní sklon je zřetelný, nos a mozkovna jsou stejně velké. Vysoko posazené uši jsou trojúhelníkového tvaru a výborně osrstěné. Šikmo posazené oči mohou být modré nebo hnědé. Každé oko jiné barvy není neobvyklým jevem.

» Filed Under Špicové

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku