Silky teriér

Posted on October 12, 2009 | Category: Teriéři

Silky teriér je už od přírody velký rváč, nevynechá ani jednu příležitost ke rvačce. Ale že by odvedl kus práce? To od něj nečekejte. Silky teriér byl totiž jako jediný teriér vyšlechtěn pouze jako společenský pes. Přesto mu po předcích zůstala odvaha a talent při lovení škodné.

Historie plemena silky teriér

Silky teriér má svůj původ ve městě Sydney. Asi proto je občas nazýván jako Sydney silky. Jeho předky jsou australský teriér a jorkšírský teriér. Chovatelé tyto psy křížili s úmyslem spojit přednosti obou těchto psů a povedlo se. Na výstavě se poprvé objevil v roce 1907 v Austrálii. Chovatelé uznávají jenom psy se vzpřímenýma ušima, ale typ se sklopenýma ušima je stejně oblíbený a má stejné vlastnosti, jako jeho protějšek s rodokmenem.

Povaha plemena silky teriér

Silky teriér je dobrým hlídačem domácnosti. K cizím lidem se chová nedůvěřivě, k majiteli má přátelský vztah. Je to živý, inteligentní pes, který má svůj půvab. Je vhodný jak do městského bytu, tak i do domu na venkově.

Stavba těla plemena silky teriér

Dlouhá, jemná, lesklá srst je na dotek hedvábná. Zbarvení je přípustné v modré barvě s tříslovými odznaky, stříbrné, břidlicové barvě a v barvě holubí modři. Nízké tělo je dosti dlouhé, hřbet je rovný, bedra mají být co nejméně zaoblena. Hlava má mezi ušima středně širokou lebku, čumák je černý. Vztyčené uši jsou ve tvaru písmene V, jsou malé a jsou posazené vysoko na hlavě. Malé, kulaté oči mají tmavou barvu.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku