Vipet

Posted on October 12, 2009 | Category: Chrti

Stejně tak jako grejhaund je vipet elegantním a půvabným psem do každé domácnosti. Vznikl křížením teriérů, zvláště bedlingtonského a manchesterského. Rád se účastní závodů, ale nepohrdne i pohodlím domova.

Historie plemena vipet

V době královny Viktorie se v Anglii křížili různé druhy teriérů s grejhaundy k závodu chrtů. Tehdy se ještě závodilo s živými králíky nebo zajíci, ale pro krutost byl tento závod později zakázán. Brzy potom vznikl nový závod, kde se vipeti místo živých návnad hnali za šátkem svých pánů. Tyto závody jsou ve Velké Británii dosud velmi oblíbeny. Někdy se proto říká vipetům „rag dogs“ (rag = šátek).

Povaha plemena vipet

Vipet je velice milý, přátelský a milující pes, který je spokojen v každém bytě. Jak už ve městě, na vesnici nebo v garsonce. Potřebuje však dostatek pohybu.

Stavba těla plemena vipet

Vipet se často třese. Může to být způsobeno stresem, chladem, ale také to nemusí nic znamenat. Vyžaduje ochranu před špatným počasím a neměl by být vystaven průvanu.
Jeho srst je velmi krátká a přiléhavá. Tělo má hluboký hrudník, široký a svalnatý hřbet a silná bedra. Dlouhá hlava má plochou mozkovnu, oválné oči jsou tmavé. Malé uši mají tvar růžového listu.

» Filed Under Chrti

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku