West highland white teriér

Posted on October 12, 2009 | Category: Teriéři

West highland white teriér je velmi houževnaté plemeno psa, které pochází ze Skotska. Podle skotů je prý nejatraktivnějším psem vůbec. K výchově tohoto plemena je potřeba pevná ruka a dostatek pozornosti. Díky své bílé barvě byl při honech a pronásledování kořisti dobře vidět v kontrastu tmavého listí.

Historie plemena west highland white teriér

West highland white teriér má společné předky se skotským teriérem, kernteriérem a Dandie Dinmont teriérem. Původně byl určen k lovu vyder, lišek a nejrůznější škodné. K podobě, jak ho známe dnes, byl vyšlechtěn v okolí Poltalloch v Argyllu. Vznikl postupným křížením s bílými psy v 19. století. Kdysi se mu říkalo „Westie“ podle místa kde vznikl také „Poltalloch Terrier“ nebo „Roseneath Terrier“(podle sídla dumbartonshirského vévody z Argyllu, který byl známý nadšenec tohoto plemene)

Povaha plemena west highland white teriér

West highland white teriér je sebevědomým drzým psem. Umí být i milý a jako hlídač je ostražitý a statečný. „Westík“ je náročný na péči o srst. Jeho srst prakticky nepřetržitě líná. Ale určitou výhodou je, že kvůli suché kůži je podstatně méně cítit než ostatní psi. Pro výstavní účely vyžaduje jen minimální úpravu srsti ve srovnání s jinými plemeny.

Stavba těla plemena west highland white teriér

Srst se skládá z hrubých a rovných pesíků a krátké, měkké podsady. Zbarvení je přípustné pouze v čistě bílé. Kompaktní tělo je silné, má rovný hřbet a hluboký hrudník. Hlava má mírně klenutou lebku, čelní sklon a černý čenich. Srst na hlavě je hustá a obočí bohaté. Malé uši jsou neseny vzpřímeně, jsou zašpičatělé a mají hladkou, přiléhající srst. Velké, jasné oči jsou velice tmavé a jsou posazeny daleko od sebe.

» Filed Under Teriéři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku