Zlatý retriever

Posted on October 12, 2009 | Category: Retrieveři

Zlatý retriever je zvyklý tvrdě pracovat. Miluje vodu, je otužilý, byl vyšlechtěn k lovu pernaté zvěře. V dnešní době je velmi oblíbeným domácím společníkem a i mezi lovci má stále své místo.

Historie plemena zlatý retriever

Nikdo přesně neví, jak a kdy vzniklo plemeno zlatého retrievera. V padesátých letech 19. století křížil lord Tweedmouth neznámého psa jménem ruský slídič s flat coated retrieverem, bladhaundem a vodním španělem. Tak vznikl pes s instinktem přenášení nejrůznějších věcí a výborným čichem. První úspěch slavil zlatý retriever na výstavě v roce 1908. Uznán byl v roce 1913 anglickým Kennel Clubem. Od té doby jeho popularita stále stoupá, stal se nejoblíbenějším plemenem na celém světě.

Povaha plemena zlatý retriever

Zlatý retrívr je velice klidný pes. Je mírný, trpělivý a má smysl pro věrnost. Je ideálním společníkem k dětem. Jediným požadavkem je dostatek pohybu, je perfektním psem pro práci i hry ve velmi nepříznivých podmínkách.

Stavba těla plemena zlatý retriever

Zvlněné pesíky a hustá podsada s prapory na hrudi (prodloužená srst) je jednobarevná zlatá nebo krémová. Přípustné je několik bílých chlupů na hrudi. Tělo je dobře vyvážené, hrudník je hluboký, hřbet rovný a bedra svalnatá. Na široké lebce je zřetelný čelní sklon, který přechází v silný nos. Barva čenichu je upřednostňována černá. Široce posazené oči by měly být tmavohnědé s tmavými okraji víček

» Filed Under Retrieveři

Leave a Reply

© Katalog psu | inzerce koni a poniku